Medlemsresultater
Følg med på vores Facebookside "Kreds 30 Greve"
Ved Køreprøverne den 29. juni blev opnået følgende resultater:
Køreprøve 1:
Duks: Gert med Kaiser
Køreprøve 2:
Duks: Iwona med Bella
Bestået:
Pia med Caso
Tanja med Tilli
Køreprøve 3:
Duks: Helle med Hikke
Bestået:
Claus med Hjalmar
Ved Køreprøverne den 23. marts blev opnået følgende resultater:
Køreprøve 1:
Duks: Tina med Sikka
Bestået:
Pia med Caso
Ole/Chanette med Lobo
Michael med Monique
Køreprøve 2:
Duks: Kim med Cosmo
Bestået:
Claus med Hjalmar Klaus med Albert
Køreprøve 3:
Duks: Jeppe med Keno
Bestået:
Helle med Kenzo Doris med Venzo
Finn med Dutte
John med Sambo
Helle med Hikke
Kristina med Chillie
Tillykke til jer alle :-)
__________________________________________________________________________
Det er hermed bevist! Minihunde kan også få 3'er prøver.
Og således kan vi berette, at Susanne Jensen med Zita (Amager's Penny) i søndags den 10. marts 2013 har bestået sin IPO3 med A:85 B:77 C:91 UDP
Stort tillykke og vi glæder os til kagen :-)
___________________________________________________________________
Ved Kredsmesterskaberne den 18. november i Kreds 30
Sven Neumann med Jessie bestod Begynder B med 88 point
Carsten Hansen med Medina bestod Begynder B med 93 point
André Krause med Eah bestod Begynder B med 96 point
Randi Salzwedell med Saigon blev Kredsmester i Begynder B med 97 point
Susanne Jensen med Zita blev Kredsmester i IPO2 med 263 point (A:85 B:86 C:92)
___________________________________________________________________
Ved Køreprøverne den 17. november blev opnået følgende resultater:
Køreprøve 1:
Duks: Klaus med Jeddar
Bestået:
Kim med Cosmo - bedste indkald Gert med Cato - bedste nej-øvelse
Tina med Sikka - bedste præsentation i forhold til alder
Køreprøve 2:
Duks: Jeppe med Keno (bedste apportering)
Bestået:
Line med Noir - bedste halsgivning Claus med Hjalmar John med Sambo - bedste siddeøvelse Kristina med Chillie - bedste all round
Køreprøve 3:
Duks: Dorit med Ronja
Bestået:
Anette med Liva Doris med Venzo Birgit med Jessi - bedste apportering Helle med Kenzo Charlotte med Isya
Tillykke til jer alle :-)
___________________________________________________________________
Susanne Jensen fik i går kåret sin dejlig tæve Amagers Penny (Zita) ved avlskåringen i Kreds 62 Vallensbæk. Stor stort tillykke :-)
___________________________________________________________________
Ved prøven den 29. september i Kreds 30
Susanne Jensen med Zita bestod SL2 prøve med 168 point (A:90 B:78)
Hanne Garnæs med Akacias Mocca bestod FP
André Krause med Eah bestod FP
___________________________________________________________________
Ved Køreprøverne den 23. juni blev opnået følgende resultater:
Køreprøve 1:
Duks: Nina Rask med Kato
Bestået:
Jon Haldrup med Eros Helle Nielsen med Maddie
Køreprøve 2:
Duks: Kim Pedersen med Funzie
Bestået:
Susan Pedersen med Hay Birgit Rindum med Jessi Helle Cleyton med Kenzo Dorit lagermann med Ronja Rikke Borges med Xanto
Køreprøve 3:
Duks: Liisbeth Haurum med Argo
Bestået:
Jens Pedersen med Tjekko Carsten hansen med Medina Andre Krause med Eah Michael Valgreen med Kato Susanne Schultz med Esau Sven Neumann med Jessie Charlotte Wassmann med Isya Max Reinholdt med Kamja Doris Ulriksen med Venzo Anette Rosengren med Liva Martin Reinholdt med Shiva Githe Aagaard med Fiji
Tillykke til jer alle :-)
______________________________________________________________
Ved prøven den 19. maj i Kreds 30
Susanne Randa med Ghandi (Degns Remus) bestod B prøve med 87 point
______________________________________________________________
Ved UHP prøven den 14. maj bestod to fra Kreds 30:
Hanne Garnæs med Kochens Jazz
Susanne Jensen med Amagers Penny (Zita)
Godt kørt piger :-) |